Vo Zvolene rozhodol jediný gól

Autor: TASR, HKM |


Strely na bránu 32:37.

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Šišovský (L. Jurík, Majdan)

 

Rozhodcovia Majling - Kollár, Rojík, vylúčení 6:6, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1018 divákov.

 

HKM Zvolen: Baroš - M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, Ivan, Dubeň, Habšuda - L. Novák, Puliš, Zuzin - Petráš, Mráz, Klhůfek - Majdan, L. Jurík, Šišovský - Síkela, Jakubík, Žilka

HC Nové Zámky: J. Chovan - Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - Paulovič, Brabenec, Čaládi - Tibenský, Hudec, Saarinen - Lelkéš, Kytnár, Fábry - Lavrovs, Rehák, Tábi

Vo vlažnejšej prvej tretine vládli na ľade domáci, najskôr sa zastreľovali L. Novák i Majdan, až potom v 14. min po učebnicovom prečíslení a spolupráci s Juríkom otvoril skóre strelou pod žŕdku voľný Šišovský. V 16. min trochu tiesnený Zuzin v nájazde stroskotal na brankárovi J. Chovanovi a odvtedy dianie na ľade už viac žičilo hosťom. Do prestávky mohol vyrovnať Cardwell, po nej šancí pribudlo, hostia poriadne zatlačili, no gól nestrelili, či už Čaládi v 27. min, alebo Sandgren a Paulovič o dve minúty neskôr. V 39. min spálil vari najväčšiu šancu Hudec, pri ktorej sa vyznamenal pohotovým zákrokom Baroš. Popri útočnej eufórii hostia občas zabudli na defenzívu a vytrestať ich za to mohli Mráz, Jurík i Šišovský a v 40. min v oslabení aj Zuzin.
Na ľade občas vzplanuli vášne, na ľade sa dosť iskrilo, s úsilím hostí konečne pretrhnúť sériu prehier v tejto sezóne vo vzájomných zápasoch. V 42. Hudec pohotovo vyskúšal pozornosť Baroša v bránke, 45. min Rehák zlyhal v ďalšej obrovskej šanci a neschopnosť hostí streliť čo len jeden gól bola povážlivá. Na druhej strane L. Novák nepremenil v 46. min samostatný nájazd, ktorým by asi hosťom už vyrazil dych, blízko ku gólu mal po teči v 51. min aj Mráz. Rozchytaný Baroš bol pre hostí najväčšou prekážkou a k čistému kontu mu dopomohli aj hostia, ktorí sa v 54. min oslabili o dvoch hráčov. V 96-sekundovej presilovke piatich na troch nastrelil Krejčí žŕdku a v samom závere si už chudobné víťazstvo 'rytieri' ubránili.

Milan Staš, tréner Zvolena: "Ťažšie sme sa rozbiehali, z jedného brejku sa nám podarilo streliť gól a nakoniec sa ukázalo, že bol rozhodujúci. Bol to ťažký zápas, súper nás dostal často pod tlak, či v presilovkách, alebo v hre päť na päť, no bojovnosťou a túžbou po víťazstve sme to zvládli. Na víťaznú sériu nepozerám, no víťazstvá tešia, konečne sme asi prvýkrát v sezóne vyhrali tri zápasy v rade. Chlapci naberajú sebavedomie, takéto zápasy s tesným výsledkom sme predtým často nevedeli dohrať víťazne. Pochvalu si zaslúži brankár Baroš a aj celé mužstvo."
Štefan Mikeš, asistent trénera N. Zámkov: "Boli sme odhodlaní konečne vonku bodovať, no nevyšlo nám to. V druhej tretine sme si vytvorili tlak, mali 17 striel, nič nám nepadlo a bez streleného gólu sa vyhrať nedá. Nemám čo hráčom vytýkať, mali sme možnosti, bojovali sme, no v koncovke sme neboli rýchli, dôrazní, nemali dostatok pokoja."
Samuel Baroš, brankár Zvolena: 
"Závary boli, aj šťastie sme mali, no aj od nás sa pri zakončovaní odklonilo. Takto sme chceli hrať, hlavne bez inkasovaného gólu, no mohli sme ich viac streliť. Ja i môj náprotivok sme odchytali dobrý zápas. Ja som sa často zapotil, aj s vážnym zákrokom proti strele Hudeca v druhej tretine, keď mi puk skončil v lapačke. Bola to moja štvrtá nula v sezóne a vždy ma poteší. Nervozita sa prejavila na oboch stranách až do posledných sekúnd."

ZV_NZ 37_2

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.


Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.


Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koľko bodov bude treba na play off?